Öppettider: Vardagar 07:00 - 16:00

Brunbergs

Kyrkor & församlingar

Företag

Föreningar

Kommuner

Fastighetsbolag

Privatpersoner

Välkommen till Brunberg Entreprenad!

Brunberg Entreprenad är det lokala bygg- och måleriföretaget med bred kunskap och lång erfarenhet.

Företaget är beläget i Trollhättan med kontor och lager i Strömslund, den västra delen av Trollhättan. Vårt arbetsområde är i huvudsak Fyrstadsområdet och spänner sig om en radie på ca 8 mil.

Vi utför alla typer av bygg och måleriuppdrag åt företag, kommuner, kyrkor, föreningar och privatpersoner. Vi erbjuder helhetslösningar där kunden är i centrum och vi vill göra varje projekt till en referens.

Välkommen att kontakta oss för mer information!

Kontakta oss

Personal

Mickael Brunberg

VD / Ägare

0706-10 00 74
mickael@brunbergentr.se

Annica Andersson

Ekonomiansvarig

0705-86 42 80
annica@brunbergentr.se

Dan Johansson

Arbetschef / Affärsutvecklare

0703-99 06 59
mickael@brunbergentr.se

Mikael Tervanotko

Projekt / Kalkyl

0705-86 51 83
mikael.t@brunbergentr.se

Mikael Qvarnström

Kalkyl / Arbetsledare

0705-86 51 69
mikael.q@brunbergentr.se

Andreas Brunberg

Målare / Arbetsledare

0726-00 65 30
andreas@brunbergmaleri.se

Albin Arodell

Målare

0720-90 26 77
albin@brunbergmaleri.se

Jonas Brunberg

Målare



Jonas Bengtsson

Målare



Henrik Ingerhed

Snickare / Arbetsledare

0726-00 65 31

Stefan Söderholm

Snickare

0703-11 50 69
stefan.s@brunbergentr.se

Jan Björkesan

Snickare



Erik Brunberg

Snickare



Andreas Sandersson

Snickare



Philip Eriksson

Snickare



Rex Avdyli

Snickare



Sebastian Tåqvist

Murare

0705-86 55 28

Brunbergs Fair Play

Brunbergs företagsgrupp ska vara ledande när det gäller kompetens och utveckling inom branschen.

Vi ska ha hållbara relationer med våra olika intressenter och arbetar ständigt med att förtjäna deras respekt och förtroende.

Seriositet är en naturlig del av Brunbergs verksamhet och bygger på vår företagskultur och våra värderingar. Fair Play helt enkelt.

Läs mer
Brunberg Holding

Active Trollhättan

Active i Trollhättan
Grafitvägen 15
461 38 Trollhättan

Brunberg Fastigheter

Brunberg Fastigheter
Källtorpsvägen 5
461 57 Trollhättan

Active Trollhättan

Brunberg Entreprenad / Brunberg Måleri
Källtorpsvägen 5
461 57 Trollhättan

Bildgalleri

Offertförfrågan

Önskar kontakt via: *

Typ av arbete: *

Typ av produktion: *

Brunberg Entreprenad
Källtorpsvägen 5
461 57 Trollhättan faktura@brunbergentr.se

Mikael Tervanotko
Projekt / Kalkyl
0705-865 183
mikael.t@brunbergentr.se

Växel: 0520-211 333
Org. nr: 556610-1902
Godkänd för F-skatt